Skip links

colours of reggae

Instagram
Something is wrong.
Instagram token error.
1
Haz
2
Cts
Sattas / Selekta Genjah
Haz 2 @ 23:30 – Haz 3 @ 01:00

Yeni teklisi ‘Gene Sen’i yayınlayan Sattas, 2 Haziran Cumartesi gecesi eve dönüyor. Konserin ardından ise Selekta Genjah kabinde. Sattas, reggae’nin özünden uzaklaşmadan caz, ska, dub ve rock formlarını bir potada eritebilmeyi başaran, müzikal kalitesi ile ismini Türkiye’nin ötesine duyurmuş bir topluluk. Çağdaş ‘sound’ları, yaratıcı yorumları, yüksek tempoları ve izleyici ile kurdukları müthiş etkileşim ile Sattas bu ününü hakettiğini sahnede kanıtlıyor.

Haz
6
Çar
Old School Rap Night – DJ Ozzy
Haz 6 @ 23:00 – Haz 7 @ 04:00

Ülke’nin ilk bandrollü albüm yayınlamış rap grupları Hedef 12 ve Rapor 2’den Ozzy, 80 ve 90’lı yıllara damgasını vurmuş Old school Rap müziğin en güçlü hitlerini çalmak için 6 Haziran gecesi Nayah kabininde olacak! Rap müzisyenliğinin yanı sıra Ozzy, 24 yıldır yapmış olduğu radyo programcılığına her pazar bir internet radyosu olan ayibedenler.com adresinde devam etmektedir.

Haz
8
Cum
Hip hop meets Reggae – Çağrı Sinci, Da Frogg Eyez, King Seroman, C Fyah & Special Guests
Haz 8 @ 22:00 – Haz 9 @ 04:00
Haz
9
Cts
Peyk / Ras Memo
Haz 9 @ 22:30 – Haz 10 @ 03:30

Hiçbir akıma dahil olmadan kendine has bir yol tutturmuş ve şarkılarını yapagelmiş bir grup Peyk. Temelleri 1991 yılında atılan ve 2006 yılında kadrosu son halini alan Peyk, birlikte çalışmanın keyfini, iyi müziğe aktarıyor. Yolculuklarında onlara eşlik eden dinleyicileri ile kurduğu samimi bağ, zorlu yollara ve yıllara rağmen hiç kopmadı. Ürettiklerini bağımsız kalarak sunmayı başaran Peyk, 9 Haziran Cumartesi akşamı ilk kez Nayah sahnesinde! Konserin ardından ise DJ kabininde reggae ambassador Ras Memo olacak.

Haz
13
Çar
Mr. Vertigo
Haz 13 @ 22:00 – Haz 14 @ 04:00

Sattas’tan tanıdığımız Mr. Vertigo bu kez setin başında geçiyor. Sürprizlere açık gece ağırlıklı olarak dub ve digital dub gibi türler etrafında seyir edecek olsa da yer yer Karayipler’e kayıp reggaeton ve soca havalarına da dönebilir. Jamaika kıyılarından Avrupa’ya ulaşan titreşimleri takip ederek yolunu bulan Mr. Vertigo, ‘Shazam’leri zorlayan arşivi ile 13 Haziran Çarşamba akşamı Nayah kabininde!

Haz
14
Per
KulakKurdu Ohrwurm
Haz 14 @ 22:00 – Haz 15 @ 04:00

Hani sabah uyanırsınız da kulağınızda nereden geldiğini bilmediğiniz bir şarkı çalmaktadır. Hani bütün gün kalır orada, gününüzü kurtarır aslında… İşte bizim KulakKurdu’nun işidir bu! KulakKurdu Ohrwurm Funk’tan, Jungle Blues, Groove, Afrobeat, Rock’n Roll, Rockabilly, Rebel Punk, Reggae, Soul ve Oldschool Rap’e uzanan geniş müzik yelpazesi ile 14 Haziran Perşembe gecesi Nayah’ta setin başında olacak.

Haz
15
Cum
Reggae Revival
Haz 15 @ 22:00 – Haz 16 @ 04:00

Reggae, bir müzik türü olmanın dışında aynı zamanda Jamaika’dan çıkıp dünyaya yayılmış bir müzik ve halk hareketidir. İçinde büyük bir kültür barındıran bu hareket bugün ‘Reggae Revival’ adıyla tekrardan yükseliyor. Yüksek enerjili parçalarla sanatsal ifadenin patlamasını temsil eden ‘reggae’nin bu dirilişi 15 Haziran Cuma gecesi Nayah sahnesine taşınıyor.

Haz
16
Cts
Volkan Judocu
Haz 16 @ 22:00 – Haz 17 @ 04:00

Volkan Judocu, plak koleksiyonu yaparken aklına gelen “Ulan ben bu plakları niye sağda solda çalmıyorum?” sorusuyla birlikte gecelere aşırı yavaş bir şekilde giriş yaptı. Reggae’den Funk’a, Hip hop’tan Afrobeat’e türler arasında ‘groove’u kaybetmeden ahenkle seyir eden sigortalı DJ Volkan Judocu, 16 Haziran Cumartesi gecesi Nayah kabininde.

Haz
20
Çar
Vapur Müzisyenleri Gecesi
Haz 20 @ 22:00 – Haz 21 @ 04:00

Gitar çalanından şarkı söyleyenine, kemancısından trio’lara birbirinden farklı vapur müzisyenleri festival tadında geçecek gecede kendi sahnelerini konser alanına taşıyorlar.

İki yaka arasında seyir ederken müzikleriyle vapur yolculuklarının keyfine keyif katan müzisyenler 20 Haziran Çarşamba gecesi Nayah’ta bir araya geliyor.

Haz
21
Per
Greedy G (Live)
Haz 21 @ 22:00 – Haz 22 @ 04:00

Studio One’dan babam çıksa yerim diyenler için Greedy G 21 Haziran Perşembe gecesi ilk kez Nayah sahnesinde olacak. Eski Jamaika müziklerine gönül vermiş beş arkadaşın kurduğu Greedy G, repertuarlarında reggae, rocksteady, Jamaican soul & funk gibi Jamaika çıkışlı türlere yer veriyor.

Haz
22
Cum
MESS (Live on set) – C Fyah · Itekaka · Mr. Vertigo meets Levvera & Özge Ürer
Haz 22 @ 22:00 – Haz 23 @ 16:00

Birbiriyle pek de iyi anlaşamayan üçlü C Fyah, Itekaka ve Mr. Vertigo’nun pis mi pis konseptleri MESS, Levvera ve Özge Ürer ile buluşuyor. Gitar ve trompetin de eşlik edeceği gecede Levvera ve Özge Ürer ise mikrofonda olacak. Reggae, dub, digital dub, hip hop ve jungle çevrelerinde seyir edecek gece boyunca, bol bol çalışılmış karambol yaşanması bekleniyor. Yüksek seviyede ‘bass’ vaadi ile yola çıkan ekip, 22 Haziran Cuma gecesi Nayah sahnesinde!

Haz
23
Cts
King Seroman
Haz 23 @ 22:00 – Haz 24 @ 04:00

2003 yılında Nayah‘da Dj/Selector olarak başladığı müzik yaşantısına zaman içinde promoter ünvanını ekleyen Seroman, setlerinde reggae, ska, dub ve rocksteady gibi Jamaika çıkışlı müziklere yer veriyor. D.I.Y (Do It Yourself) mottosu ile Türkiye’de müzikal alanda eksikliği duyulan alt kültüre ait müziklerin nefes alabileceği yapılar olan Beton Orman, Reggaezine, SirenFest gibi festival, dergi ve organizasyonlarda aktif rol alan tam zamanlı müzik aktivisti

King Seroman, 23 Haziran Cumartesi gecesi Nayah’ta setin başında.

Haz
27
Çar
Asortik Patinaj • Rambo Mozart
Haz 27 @ 22:00 – Haz 28 @ 03:45

‘Rambomozart’ 2010’lu yıllarda Açık Radyo’nun gece programlarıyla yayına başladı. Çeşitli mekanlarda canlı setleriyle dinleyiciyle buluşan Rambo Mozart, farklı türler arasından kişisel bir parametreyle bir araya getirdiği müziklerle Asortik Patinaj konseptini oluşturdu. 27 Haziran Çarşamba gecesi Asortik Patinaj konseptiyle Rambo Mozart geceye özel seçkileriyle Nayah’ta setin başında olacak.

Haz
29
Cum
Rain Lab (Da Poet & İdil Meşe) / Da Poet & Selekta Genjah
Haz 29 @ 22:00 – Haz 30 @ 04:00

Rain Lab kendini İstanbul kökenli ama dünya müziği yapan yeni jenerasyon trip hop olarak tanımlıyor. Hip hop DJ’i ve prodüktörü Da Poet’in nazik ritimleri, şarkı sözü yazarı İdil Meşe’nin uzak ve hüzünlü vokali ile birleşerek dinleyiciyi kırılgan ve duygusal yoğunluğu yüksek bir seyahate çıkarıyor. Hikayelerini modern zaman ozanları gibi sakinlikle anlatırken elektronik müziği de işin içine ekleyen ekip, 29 Haziran Cuma gecesi Nayah’ta. Rain Lab’in sonrasında ise Da Poet setin başında Selekta Genjah ile buluşuyor.

Haz
30
Cts
Ağaçkakan / C Fyah
Haz 30 @ 22:00 – Tem 1 @ 04:00

Ankara’da doğup Samsun’da büyüyen, Eskişehir’de M4NM’i kurup İstanbul’da yaşamaya başlayan Burkay Yalnız’ın solo projesi Ağaçkakan, A Naşkvit albümü ile yüksek enerjili canlı performanslarına da hız verdi. Tekil işlerinin yanı sıra Roadside.picnic, Sahtekar, heranherşeyolabilir gibi gruplarda da yer alan hip hop sahnesinin üretken ismi Ağaçkakan, 30 Haziran Cumartesi gecesi ilk kez Nayah sahnesine çıkıyor! Konserin ardından ise C Fyah geceyi hareketlendirmeye devam edecek.

Tem
7
Cts
MESS (Live on set) – C Fyah X Itekaka meets Levvera & Özge Ürer
Tem 7 @ 22:00 – Tem 8 @ 04:00

Birbiriyle pek de iyi anlaşamayan ikili C Fyah ve Itekaka’nın pis mi pis konseptleri MESS, Levvera ve Özge Ürer ile buluşuyor. Trompet ve bol bol efektin de eşlik edeceği gecede Levvera ve Özge Ürer ise mikrofonda olacak. Reggae, dub, digital dub, hip hop ve jungle çevrelerinde seyir edecek gece boyunca, bol bol çalışılmış karambol yaşanması bekleniyor. Yüksek seviyede ‘bass’ vaadi ile yola çıkan ekip, 7 Temmuz Cumartesi gecesi Nayah sahnesinde!